تلفن :02126412384 | اورژانس : 09212033965
آدرس : تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436

رفتار شناسی ( تربیت حیوانات)

گریه در سگ ها

در بعضی موارد ممکن است سگتان را زیر نظر داشته باشید و چشمهای آبدار را متوجه شوید. آسان است فرض کنیم که سگ گریه می کند، اما این اشک ها در واقع چیزی جز احساسات نیستند.

 

ما می دانیم که سگ ها می توانند احساسات ما را احساس کنند و ما می دانیم که آنها قادر  به فهم غم و اندوه هستند، اما آیا می توانند اشک های عاطفی واقعی، گریه باشد؟

سگ ها حیوانات محبت آمیز و حساسی هستند. هنگامی که ما خوشحال هستیم، آنها شادی می کنند . هنگامی که غمگینیم آنها  با ما غمگینند . آنها دوستان ما هستند. در حالی که انسان می تواند به دلایل عاطفی گریه کند، سگ ها نمی توانند. پس چه چیزی آنها انجام می دهند به جای اینکه با احساسات غلبه کنند؟

سگ ها مانند انسان ها، مجرای  اشكي دارند با این حال، مجرای اشکی سگ مایع را به سمت گلو و ناحیه بینی به جای خروج از غدد به سمت بيرون  می فرستد. بنابراین اگر یک سگ به نظر می رسد که گریه می کند، ممکن است چیزی اشتباهی باشد که دامپزشک بايد بررسی کند.

در اینجا برخی از علل شایع اشک در سگ وجود دارد:

آلرژی
درست مانند انسان، آلرژی ها می توانند چشم های سگ را خيس کند. سگ ها می توانند به تعدادی از عوامل حساس باشند، از جمله گرده، گرد و غبار، حباب، دود یا مواد غذایی. یک دامپزشک ممکن است چند تست را اجرا کند یا سگ را در یک رژیم غذایی خاص قرار دهد تا علت واکنش آلرژیک را بیابد.

مجرای اشکی مسدود شده
اگر مجرای اشکی سگ مسدود شود، ممکن است اشک را از چشم خارج كنند.این تخلیه چشم Epiphora نامیده می شود.  چرا که منطقه اطراف چشم سگ شما مرطوب مي شود. اگر مدتی طول بکشد، ممکن است باعث تحریک پوست شود یا خزهای قهوه ای یا قرمز را در اطراف چشم خود داشته باشد. وقتی متوجه علائم شدید، مراقبت دامپزشکی را دنبال کنید.

عفونت
اگر اشک سگ زرد، مخاطی یا خونریزی به جای روشن باشد، ممکن است نشانه ای از این باشد که سگ شما دارای عفونت چشم است. علائم دیگر می تواند  ناحیه چشم متورم یا تحریک کند. اگر سگ شما این علائم را نشان می دهد شما باید به كلينيك  مراجعه فرماييد.

قرنیه خراشیده شده
اگر سگ شما یک سگ فعال  باشد، ممکن است حساس به قرنیه خراشیده شده باشد. چرا كه در هنگام بازي با سگ ها و گربه هاي ديگر دچار زخم قرنيه مي شوند.


نظر دادن

تماس با ما

آدرس :تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436
تلفن : 02126412384
اورژانس:09212033965

   

جدیدترین مقالات ویستا

عضو خبر نامه ویستا شوید..