بیماری ها

معرفی بیماری های حیوانات

اتساع و پیچ خوردگی معده یک وضعیت اضطراری و حاد است که زندگی حیوانات را تهدید میکند و باید سریعا درمان شود.

این بیماری گاهی اوقات با اسم نفخ معرفی می شود، ولی بین این دو وضعیت تفاوت وجود دارد.

این وضعیت بخاطر کاهش غیر طبیعی حرکات مری به وجود می آید و باعث اختلال در انتقال مواد غذایی میشود.

تجمع مواد غذایی در مری، باعث کشش و اتساع مری میشود.
این وضعیت در سگ ها و گربه ها دیده شده و میتواند مادرزادی و یا اکتسابی باشد، همچنین سگ های برخی نژاد ها مثل ژرمن شپرد، لابرادور، شارپی و... ژن های مستعد تری برای ابتلا به نوع مادر زادی این عارضه دارند.

بررسی اجمالی:

آسپرین به عنوان یک داروی تب بر_ضد درد_ضد التهاب و ضد پلاکتی تجویز میشود، منتها در مواردی باعث مسمومیت سگ ها و گربه ها میشود و سبب به وجود آمدن سوزش و خونریزی معده میشود.
استفاده ی طولانی مدت از آسپرین میتواند معده را زخم یا سوراخ کند.

پنج شنبه, 11 دی 1348 03:30

پاروویروس

تعریف بیماری : عفونت پارو ویروس كه در سگ هاي جوان و توله ها بيشتر شایع می باشد ،اين بيماري به اسهال خوني هم  معروف می باشد.

مکانیسم بیماری زایی : اين ويروس با درگير كردن روده و مغز باعث اسهال استفراغ و كاهش توانايي بدن در مقابل عفونت ميشود.  

  امروزه با پيشرفت علم دامپزشكي توجه بيشتري به پيشگري نسبت به درمان دارند.نمونه بارز ان انجام دقيق و به موقع معاينات دوره اي و واكسيناسيون و درمان هاي ضد انگل است.دهان و دندان از اين امر مثتسني نبوده و جهت پيشگيري از ان بايد مرقبت هاي روزانه و دوره اي انجام شود.                                              

 پلاك دنداني: در اثر باقي ماندن غذا و باكتري ها بروي دندان ها و لثه تشكيل مي گردندو پس از ٣_٥ روز از زمان تشكيل با مواد معدني موجود در بزاق تركيب شده و سخت ميشود.  

بیماری سالک که در حیوانات به عنوان لشمانیوز شناخته می شود از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد. این بیماری، یک بیماری انگلی است که می تواند انسان، حیوانات اهلی و حیوانات وحشی را مبتلا کند. این بیماری به دلیل نیاز به ناقلین جهت انتقال در مناطق جغرافیایی خاصی بروز می کند. ناقل این انگل پشه خاکی می باشد.

وکسوپلاسما گوندی، انگلی است که اکثر حیوانات خون گرم را آلوده می کند اما تنها در بدن گربه سانان اهلی و وحشی است که می تواند سیر تکاملی کامل خود را داشته باشد. این عفونت به سه فرم در بدن وجود دارد:

  1. تاکی زوآیت ها که در بافت های بدن مستقر هستند
  2. زوآیت ها که در کیست های تشکیل شده به دنبال این بیماری حضور دارند
  3. اووسیست های اسپروله نشده که از مدفوع دفع می شوند.

یکی از بیماری های چشمی شایع در سگ است و به ندرت در گربه ها هم اتفاق می افتد. در این بیماری غده ی اشکی پلک سوم به شکل یک جسم بیضی شکل و پرخون بیرون میزند.نژاد های کوکر اسپانیل-بولداگ-بیگل-پکینیز-بوستون تریر-داشهوند و شیتزو در سگ نسبت به ابتلای این بیماری مستعد ترند و در گربه ها هم نژاد پرشین بیشتر

صفحه1 از4

تماس با ما

آدرس :تهران- زعفرانیه 
تلفن : 02126412384
اورژانس:09920170829

   ins.jpg  telg.jpg

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما بر روی نقشه