تلفن :02126412384 | اورژانس : 09212033965
آدرس : تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436

معرفی بیماری های حیوانات

غذاهای خطرناک گربه

1- سیر و پیاز: سیر و پیاز می توانند منجر به تخریب گلبول های قرمز شده که خود منجر به کم خونی در گربه های می گردد. گربه ها در مقایسه با سگ ها بیشتر تمایل به خوردن خوراک های انتخابی دارند ولی مواردی هم بوده که دیده شده فنجان کاملی از پیاز کاراملی توسط گربه خورده شده است. گرچه اندازه میزان خورده شده سطح

مسمومیت را مشخص می کند، ولی بی حالی و کاهش اشتها می تواند از علائم واکنش به ایجاد مسمومیت در گربه ها باشد. هرچه زودتر این مسمومیت تشخیص داده شود بهتر است، ولی در هر حال در صورتی که مواجه با رفتارهای غیر طبیعی از طرف گربه خود هستید سریعاً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

2- تخم مرغ خام: مشابه بسیاری از انسان ها، مصرف تخم مرغ خام توسط گربه ها می تواند منجر به سالمونلوز در آنها شود. نشانه ها و علائم این بیماری می تواند متفاوت باشد و شامل استفراغ، اسهال و بی حالی می باشد. همچنین سالمونلا می تواند به انسان نیز منتقل گردد که همین امر شما را بیش از پیش متقاعد می کند تا گربه خود را از تخم مرغ خام دور نگهدارید و همیشه دست های خود را پس از آشپزی با تخم مرغ خام کامل بشوئید.

3- مخمرهای تولید کننده الکل: بسیاری از پیتزاها و نان های فرآوری شده که از مخمر برای عمل آوری آنها استفاده شده، در معده گربه طی فرآیندهای شیمیایی زمینه ساز تولید الکل می شوند که حتی مقادیر بسیار کم آن نیز موجب خطرسازی برای زندگی حیوان خانگی شما می شود. در صورت مواجه با هرگونه علائمی مانند تشنج سریعاً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

4- ماهی خام: همانند تخم مرغ خام، گوشت و ماهی خام می توانند موجب مسمومیت در گربه شود؛ بعلاوه ماهی خام دارای موادی است که موجب شکستن مولکول تیامین می باشد که منبع ویتامین B1  برای گربه می باشد که در صورت کمبود این ویتامین در گربه مشکلات عصبی مهمی در حیوان خانگی شما پدیدار خواهد شد. لطفاً به خاطر داشته باشید که حیوانات خانگی مثل انسان بامزه کرکی نیستند که موجبات شادی شما را فراهم می آورند؛ آنها طبع غذایی متفاوتی نسبت به انسان دارند و به روش متفاوتی مواد غذایی را هضم می کنند.

5- ماهی تن: غذای مملو از ماهی تن نه تنها مانند انسان موجب مسمومیت با جیوه می گردد، بلکه به دلیل اینکه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن گربه ها را ندارند، موجبات سوء تغذیه را برای آنان فراهم می آورد. ماهی تن هرازگاهی به مقدار کم به آنها صدمه نمی زند، ولی استفاده از آن به عنوان منبع غذایی اصلی روزانه عقلانی نیست. در صورت وقوع هر نوع مسمومیت در حیوان خانگی خود سریعاً با دامپزشک خود تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.


نظر دادن

تماس با ما

آدرس :تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436
تلفن : 02126412384
اورژانس:09212033965

   

جدیدترین مقالات ویستا

عضو خبر نامه ویستا شوید..