اصول نگهداری حیوانات خانگی

پنج شنبه, 11 دی 1348 03:30

نگهداری از سگ

نگهداری حیوانات خانگی: نگهداری از سگ به عنوان یک حیوان خانگی امری است رایج در تمامی کشور ها  و فواید زیادی دارد , گرچه نگهداری از آنها شرایط خاصی را برای صاحب پت ایجاد می کند.

شستشوی سگ: سگ ها مانند انسان ها نیاز دارند که به صورت مدون حمام شوند, شستشوی به موقع ضامن سلامتی صاحب حیوان و خود سگ می باشد. نظرات  و اختلاف نظر های زیادی راجع به شستشوی آنها می باشد که به طور میانگین هر 2 هفته به یکبار و در سگ ای حساس و دارای ریزش مو 3 هفته به یکبار توصیه می گردد. 

شامپوی شستشوی سگ: صرفا از شامپوی مخصوص حیوانات استفاده گردد, از حمام آنها بوسیله شامپوی کودکان اکیدا خودداری فرمایید.

ناخن گیری: هر 2-3 ماه یکبار جهت انجام ناخن گیری به کلینیک مراجعه فرمایید.

کیسه مقعدی: 2-3 ماه یکبار و در بعضی نژاد ها زودتر و دیرتر جهت تخلیه کیسه مقعدی سگ به دامپزشک مراجعه شود.

واکسیناسیون : در بخش واکسیناسیون مطالعه گردد.   لینک واکسیناسیون

یادگیری دستشویی سگ: روش های مختلفی برای اموزش دستشویی وجود دارد, مشخص کردن مکان دلخواه ادرار و مدفوع با روش روزنامه گذاری در تمام محل مشخص و جلوتر کم کردن آن محدوده , استفاده از ادرار سگ در مکان دلخواه که با تکنیک بو کردن انجام می پذیرد. برای مشاوره با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

گاز گرفتن : گاز گرفتن سگ علل متفاوتی دارد یکی از دلایل در هنگام رشد دندان ها می باشد که لثه عامل خارش می باشد که می توان با تهیه اسباب بازی های دندانی این نوع گاز گرفتن را کنترل کرد. نوع دیگر آن گاز گرفتن سگ به دلیل رفتار خشن می باشد, گاهی اوقات به دلیل آموزش عمدی یا غیر عمدی حیوان اقدام به گاز گرفتن افراد و یا سایر حیوانات می کند. که می بایست این رفتار در اسرع وقت تصحیح گردد.

رفتار های بلوغ و جنسی : که بدلیل اقزایش هورمون های جنسی سگ می باشد, با عقیم سازی به موقع در صورت عدم  تصمیم صاحب پت برای توله گیری در جنس ماده 6 ماهگی و در جنس نر به طور میانگین 7-8 ماهگی می بایست انجام گردد.

غذا: به طور استاندارد غذاهای خشک جوابگوی نیاز های کامل آنها می باشند گرچه می بایست با مشاوره با دامپزشک متخصص نوع غذا بسته به شرایط سلامتی و نژادی آنها خریداری گردد.

محتوای بیشتر در این بخش: اصول نگهداری خوکچه هندی »

نظر دادن

تماس با ما

آدرس :تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436
تلفن : 02126412384
اورژانس:09212033965

   ins.jpg  telg.jpg

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما بر روی نقشه

  

خطا: 0 Error writing file '/home/vistapet/public_html/cache/com_jchoptimize/jchoptimizetags-9a/jchoptimizetags-73/jchoptimizetags-c5659f4d40fa52ca0f36ab3879dde108.tag'

0

Error writing file '/home/vistapet/public_html/cache/com_jchoptimize/jchoptimizetags-9a/jchoptimizetags-73/jchoptimizetags-c5659f4d40fa52ca0f36ab3879dde108.tag'

صفحه اصلی