بیماری ها

مدیر وب سایت ویستا

وقتی حیوان بی خود و بی جهت شروع به پارس کردن می کند بهترین روش جهت جلوگیری از سر و صدا کردن سگ گرفتن پوزه حیوان و فشار بر روی فک های حیوان و یا پاشیدن اسپری غیر سمی و بدمزه در دهان حیوان می باشد. یادآوری می شود که حتما در این هنگام با لحن محکم کلمه نه را خطاب کنید.

سگ ها باید یاد بگیرند که در راه پیمایی ها با صاحب خود با قلاده و زنجیر حرکت نمایند. استفاده از قلاده از 2 ماهگی آغاز می شود. در روزهای ابتدایی سگ به استفاده از قلاده علاقه ای نشان نمی دهد ولی به زودی به آن عادت می کند. هرگز سگ را به زور با زنجیر نکشید و هیچگاه حیوان را به دست اطفال ندهید. بعد از وصل کردن زنجیر

اتساع و پیچ خوردگی معده یک وضعیت اضطراری و حاد است که زندگی حیوانات را تهدید میکند و باید سریعا درمان شود.

این بیماری گاهی اوقات با اسم نفخ معرفی می شود، ولی بین این دو وضعیت تفاوت وجود دارد.

این وضعیت بخاطر کاهش غیر طبیعی حرکات مری به وجود می آید و باعث اختلال در انتقال مواد غذایی میشود.

تجمع مواد غذایی در مری، باعث کشش و اتساع مری میشود.
این وضعیت در سگ ها و گربه ها دیده شده و میتواند مادرزادی و یا اکتسابی باشد، همچنین سگ های برخی نژاد ها مثل ژرمن شپرد، لابرادور، شارپی و... ژن های مستعد تری برای ابتلا به نوع مادر زادی این عارضه دارند.

بررسی اجمالی:

آسپرین به عنوان یک داروی تب بر_ضد درد_ضد التهاب و ضد پلاکتی تجویز میشود، منتها در مواردی باعث مسمومیت سگ ها و گربه ها میشود و سبب به وجود آمدن سوزش و خونریزی معده میشود.
استفاده ی طولانی مدت از آسپرین میتواند معده را زخم یا سوراخ کند.

تعریف بیماری : عفونت پارو ویروس كه در سگ هاي جوان و توله ها بيشتر شایع می باشد ،اين بيماري به اسهال خوني هم  معروف می باشد.

مکانیسم بیماری زایی : اين ويروس با درگير كردن روده و مغز باعث اسهال استفراغ و كاهش توانايي بدن در مقابل عفونت ميشود.  

  امروزه با پيشرفت علم دامپزشكي توجه بيشتري به پيشگري نسبت به درمان دارند.نمونه بارز ان انجام دقيق و به موقع معاينات دوره اي و واكسيناسيون و درمان هاي ضد انگل است.دهان و دندان از اين امر مثتسني نبوده و جهت پيشگيري از ان بايد مرقبت هاي روزانه و دوره اي انجام شود.                                              

 پلاك دنداني: در اثر باقي ماندن غذا و باكتري ها بروي دندان ها و لثه تشكيل مي گردندو پس از ٣_٥ روز از زمان تشكيل با مواد معدني موجود در بزاق تركيب شده و سخت ميشود.  

بیماری سالک که در حیوانات به عنوان لشمانیوز شناخته می شود از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام می باشد. این بیماری، یک بیماری انگلی است که می تواند انسان، حیوانات اهلی و حیوانات وحشی را مبتلا کند. این بیماری به دلیل نیاز به ناقلین جهت انتقال در مناطق جغرافیایی خاصی بروز می کند. ناقل این انگل پشه خاکی می باشد.

برای شروع آموزش های فرمانی در سگ بهترین سن 8-6 هفنگی و یا کمی بیشتر می باشد. توله در سن پایین تر قادر به تمرکز حواس خود نیست. برای شروع به تعلیمات فرمانی احتیاج به یک قلاده و یک زنجیر است تا حیوان کاملا تحت کنترل شما باشد.تعلیمات باید هر روز و مدت آن حداکثر ده دقیقه و دو بار در روز باشد. چون مدت زمان بیشتر برای سگ و صاحب آن خسته کننده است. آموزش را در هنگامی انجام دهید که حیوان خسته نیست. همه چیز باید جدی و دوستانه برگزار شود. بعد از هر مدت آموزش مقداری با حیوان بازی کنید تا از فشار زیاد بر حیوان بکاهید و سگ بفهمد با او رابطه دوستانه دارید.

این درس بسیار مهم و در عین حال ساده است.آموزش این دستور جهت حفظ جان حیوان در خیابان و معابر پر رفت و آمد ضروری است.

روش اول: در حالی که قلاده در دست چپ و تکه ای غذا در دست راست شما می باشد رو بروی سگ بایستید و با نشان دادن غذا به او دستور بیا را بدهید. حیوان نسبت به غذای موجود در دست شما عکس العمل نشان می دهد و به سمت شما می آید. وقتی حیوان به طرف شما آمد دست راست را که حاوی غذا می باشد به بالای سر حیوان ببرید.

وکسوپلاسما گوندی، انگلی است که اکثر حیوانات خون گرم را آلوده می کند اما تنها در بدن گربه سانان اهلی و وحشی است که می تواند سیر تکاملی کامل خود را داشته باشد. این عفونت به سه فرم در بدن وجود دارد:

  1. تاکی زوآیت ها که در بافت های بدن مستقر هستند
  2. زوآیت ها که در کیست های تشکیل شده به دنبال این بیماری حضور دارند
  3. اووسیست های اسپروله نشده که از مدفوع دفع می شوند.

در حالی که سگ در سمت چپ شما در حال حرکت است این درس را شروع کنید. انتهای زنجیر را در دست راست گرفته و با دست چپ زنجیر را به آرامی به عقب بکشید. کف دست را به طرف سگ برده و در جلوی بینی حیوان با انگشتان خود به زمین اشاره کنید. در این هنگام فرمان نشسته بمان را به سگ بدهید. این کار را چندین بار تکرار

وقتی به سگ تعلیم هم قدم شدن را آموختید نوبت به تعلیم فرمان ایست می رسد. برای انجام این کار یک دو قدم قبل از توقف فرمان ایست را بدهید. علاوه بر آن باید زنجیر را نیز سفت کنید تا سگ منظور شما را بفهمد. اگر بعد از ایستادن شما سگ به حرکت خود ادامه داد با کشیدن زنجیر به طرف عقب سعی در متوقف کردن حیوان نکیند بلکه با

بهترین زمان این تعلیم وقتی است که حیوان از یک گردش طولانی برگشته و خسته است و دست از شیطنت برداشته است. روش اول: سگ را در طرف چپ خود کنار یک دیوار قرار دهید و زنجیر او را با دست راست محکم بگیرید و با دست چپ هدایت کنید. باید فاصله حیوان با دیوار و شما اندک باشد و تنها سر و گردن حیوان جلوتر از بدن شما

 یکی از عوامل حفظ سلامتی در تمام موجودات زنده سیستم ایمنی است. وظیفه ی سیستم ایمنی محافظت از بدن در برابر باکتری ها، ویروس ها، انگل ها و ... است.

واکسن، سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند تا برای مقابله با عفونت ها و بیماری ها آماده باشد.

صفحه1 از4

تماس با ما

آدرس :تهران- خیابان شریعتی- روبروی خیابان یخچال- نبش بن بست نراقی - ساختمان پزشکان مهر شماره 1436
تلفن : 02126412384
اورژانس:09212033965

   ins.jpg  telg.jpg

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما بر روی نقشه